Junior Teams

2016/17 Junior Teams

U8 Blue Team

U8 Blue Team

8 Blue TEAM (Modified – 10.15am to 11.45am)
Thomas Caleo
Jayden Dundas
Charles Fisher
Ryan Lillis
Kobi Newton
Lucas Sheehy
Noah Turner
Thomas Wheatley
Lucas White
Coach: Spencer White
Manager: Bryan Fisher

10A Team

10A Team

10A TEAM (Split 50 – 8.30am to 11.30am)
Balin Carlisle
Bailey Croker
Luke Dowse
Elijah Dundas
Hayden Levin
Lucas Mann
Fred Morando
Kade Payne
Lachlan Snell
Aiden Stewart
Benjamin Veitch
Koby Wallace
Coach: Alex Mann
Manager: Steve Carlisle

10C Team

10C Team

10C TEAM (Split 35 – 8.00am to 10.00am)
Jack Ahrens
Noah Anderson-Barden
Kyle Blakeney
Tyson Burke
Connor Ganderton
Liam Gunnell
Will Marcic
Maeve Martin
Thomas Powell
Will Price
Corey Turner
Jake Wallace
Coach:
Manager:

10E Team

10E Team

10E TEAM (Modified – 8.00am to 10.00am)
Mitchell Brownscombe
Zachary Brownscombe
Alex Caspersonn
Rory Caspersonn
Ethan Driscoll
Mitchell Duric
Riley Hack
Dylan Kerr
Brodie Moore
Oscar Poll
Cooper Sheehy
Oliver Te Hira
Coach: Craig Brownscombe
Manager: Craig Sheehy

12A Team

12A Team

12A TEAM (Traditional – 8.30am to 11.30am)
Jackson Chalk
Riley Cussen
Riley Edwards
Kobey Freer
Koby Lillis
Bianca McKenzie
Lachlan McKenzie
Lachlan Ritchie
Thomas Sheehy
Charlie Te Hira
Alexander Trenberth
Beau Wallace
Coach: John Sheehy
Manager: Michelle Ritchie

12C Team

12C Team

12C TEAM (Split 50 – 10.10am to 1.10pm)
Zane Bell
Romeo Brown
Luke Carter-Benjamin
Jacob Chapman
Ryan Davidson
Riley Ganderton
Cooper Hardman
Noah Hardman
Angus Knight
Matthew Steer
Joshua Whippy
Coach: Peter Whippy
Manager: Joanne Davidson

12D Team

12D Team

12D TEAM (Split 50 – 10.10am to 1.10pm)
Ronan Byrne
Jared Caspersonn
Ryan Dunn
Nathan Ebdon
Patrick Hughes
Mackay Johnson
Kyle Marr
Josh Stewart
Joel Street
Mark Taranellos
Angus Wheatley
Aidan Wood
Coach: Brett Wood
Manager: Marty Dunn

14A Team

14A Team

14A TEAM (Traditional – 8.30am to 11.30am)
Corey Alford
Jesse Campbell
Tyler Cussen
Matthew Hull
Brayden Johnston
Ollie Kennedy
Hayden Lindsay
Lachlan Miller
Corey Moors
Luke Ritchie
Joshua Sheehy
James Touma
Coach: Adam Pascoe
Ass Coach: Rob Knight
Manager: Scott Alford

14B TEAM (Split 50 – 8.30am to 11.30am)
Ryan Astbury
Lachlan Brownscombe
Tyler Coldwell
Aaron Hanlon
Kyan Holder
Beau McInerney
Logan McKinlay
Jake Mellor
Tyson Mitchell
Ethan Nance
Caleb Newton
Ty Parkes
Kye Robson
Coach: Tim Russell & Chris Moreland
Manager: Kirrily Hanlon

14C Team

14C Team

14C TEAM (Split 50 – 8.30am to 11.30am)
Nathan Allen
Taj Allen
Laythen Carlisle
Kyle Ebdon
Austin Furlong
Adam Garment
Callum Herron
Jake Hunter
Hamish Jacka
Jason Peirce
Jay Savania
Nathan Trudgen
Thal Wheatley
Coach: Steve Jacka
Manager: Peter Garment

16A Team

16A Team

16A TEAM (Traditional – 8.30am to 12.10pm)
Mitchell Betts
Lachlan Cartwright
Ryan Collins
Dane Coombs
William Craggs
Josh Mathews
Zac McLoughlin
Andrew Ritchie
Bradley Simpson
Cameron Westlake
William Whitehouse
Coach: John Westlake
Ass Coach: James Bills
Manager: Brian Whitehouse

16C Team

16C Team

16C TEAM (Split 50 – 8.30am to 11.30am)
Luke Goodman
Steven Green
Dakota Jattan
Jum Jitprung
Zack Johnson
Connor Kalikazaros
Harry Long
Kieran McNamara
Sean Richards
Jack Stewart
Rayden Tregubov
Jarrad Wood
Coach: Mark Allen
Manager: Robina Wood