2012/13 Junior Teams

2012/13 Junior Team

Junior Training Days, Venues & Times

8-1 Blue Team
Jarrod Dunn, Ryan Dunn, Harry Franks, Jack Franks, Baylie Freestone, Aimee Hall, Joel Keough, Mark Taranellos & Braithen Vella
Coach: Matt Keough
Manager: Marty Dunn

 

 

8-2 White Team
Jacob Chapman, Joseph Harrison, Mackam Hick, Koby Lillis, Lucas Mann, Lachlan Ritchie, Thomas Sheehy, Jye Watt & Jed Wilkinson
Coach: Darren Chapman
Manager: Michelle Ritchie

 

8-3 Black Team
Phoenix Armstrong, Luke Dowse, Kobey Freer, Daniel Holt, Callum Keogh, Lachlan McKenzie, Alexander Trenberth, Corey Turner, Ryan Turner & Samuel Veness
Coach: Martin McKenzie
Manager: Natalie Turner

 

 

10A Team
Corey Alford, Ryan Barden, Tyler Cussen, Harry Goldsmith, Brayden Johnston, Daniel Mathews, Beau McInerney, Luke Ritchie, Kye Robson, Joshua Sheehy & Callum Vella
Coach: John Sheehy
Manager: Leanne Alford

 

10C Team
Jesse Campbell, Tyler Coldwell, Jacob Gunn, Aaron Hanlon, Andrew Hewlett, Matthew Hull, Ben Metcalfe, Lachlan Miller, Ty Parkes & Ben Walker
Coach: Adam Coldwell
Manager: Maree Parkes

 

 

10D Team
Nathan Bennett, Lachlan Brownscombe, Aden Carey, Dean Duprez, Callum Herron, Max Ind, Jerremy Masters, Ethan Nance, Dom Spowart & Jacob Zoppi
Coach: Craig Brownscombe
Manager: Brett Duprez

 

12A Team
Mitchell Betts, Harrison Blacker, Ryan Collins, Daniel Entwistle, Nathan Freestone, Reece Kelly, Jack Mecham, Jesse Michel, Daniel Pascoe, Andrew Ritchie, Bradley Simpson & Cameron Westlake
Coach: John Westlake
Manager: Dean Blacker

 

 

12C Team
Blake Barden, William Candra, Luke Goodman, Nathan Hall, Jum Jitprung, Lachlan Keough, Harrison Long, Jacob Masters, Kieran McNamara, Troy Schulz, Koby Spring & Michael Thompson
Coach: Mark Allen
Manager: Davina Hall

 

14A Team
Nick Amos, Dylan Croker, Jack Dwarshuis, Harrison Furlong, Alex Lee, Jarrod Mazurkiewicz, Luke Miller, Joshua Perritt, Fynn Rodgers, Jay Shearman, Matt Simpson & Harry Tattersall
Coach: Robbie Knight
Asst Coach: Mark Varley
Manager: Andrew Mazurkiewicz

 

14C Team
Joshua Alford, Scott Armstrong, Bailey Franklin, Samuel Gibson, Ben Gilbert , Keelan Jenkins, Tristan McGuire, Jacob Mifsud, Jack Palmer, Rithik Sahay, Mitchell Sheehy & Marley Spring
Coach:
Asst Coach: John Mifsud & Scott Alford
Manager: Jo Spring

 

14D Team
Joel Beaton, Cameron Bradley, Benjamin Gersback, Joshua Gersback, Ben Grimison, Joshua Holt, Hunter Johnson, Luke Jones, Sam Lynch, Dylan Parkes, Reilly Taylor, Daniel Travers & Vaughn Tsambalas
Coach: Scott Gersback
Manager: Kerrie Beaton

 

14E Team
Donald Bartley, Corey Bryant, Harrison Dunstan, Matthew Easterbrook, Will Hickey, Zachary Hughes, Bradley James, Austin Madden, Matthew Quinell, Sean Stephen & Shane Watman
Coaches: Greg Quinnell & Chris Watman
Manager:

 

16A Team Sponsored By: Fab Floors
Matthew Berry, Brendan Curtis, Joey Cox, Dane Fisher, Brayden Heffernan, Jacob Heffernan, Joshua Johnston, Dylan Koprivec, Nathan Marciante, Dylan Rae, Alex Roberts, Lachlan Smith & Matthew Wright
Coach: Peter Schofield
Manager: Ian Latham

 

16C Team Sponsored by: A1 Metaltech
Ben Barford, Joshua Berry, Aaron Fanous, Kieran Levin, Ryan Levin, Jack Mapp, Thomas Masters, Liam Rae, Joshua Ridge, Jack Schuetrim, George Stivaktas, Anuraag Varanasi & Matthew Westlake
Coach: Sherish Nair
Manager: Col Barford

Loading...

No play for junior teams Saturday September 27