School Representative Honours

Engadine Dragon players that have played and represented the below school associations –

Please note that the records are incomplete prior to the 2003 season so there may well be other players that have represented at different levels.

  • 1983
    Trent Woodhill PSSA Metropolitan East
  • 1986
    Nathan Morando PSSA Metropolitan East
  • 1991
    Chris Lake PSSA Metropolitan East
  • 1996
    Craig Brownscombe CHSSA Metropolitan East
    Stephen Carlisle CHSSA Metropolitan East
    Chris Lake CHSSA Metropolitan East
    CHris Lake NSW CHSI
  • 1999
    Chris Pendergast CHSSA Sydney East
  • 2003
    Kelly Rolleston PSSA Sydney East
    Andrew Jones CPS MacKillop
    Ben Marciante CPS MacKillop
    Jay Davis CHSSA Sydney East
  • 2004
    Kellie Rolleston PSSA Sydney East
    Jay Davis CHSSA Sydney East
  • 2005
    Sam Newman PSSA Sydney East
    Mark Rice PSSA Sydney East
    Vickie Meyer CHSSA Sydney East
    Caryn-Lee Rolleston CHSSA Sydney East
    Kelly Rolleston CHSSA Sydney East
  • 2006
    Ben Dwarshuis PSSA Sydney East
    Hayden Smith PSSA Sydney East
    Joel D’Imperio CPS MacKillop
    Ben Dwarshuis NSWPSSA TEAM
    Vickie Meyer CHSSA Sydney East
    Caryn-Lee Rolleston CHSSA Sydney East
    Kelly Rolleston CHSSA Sydney East
  • 2007
    Grant Johnson CHSSA Sydney East
    Caryn-Lee Rolleston CHSSA Sydney East
    Kelly Rolleston CHSSA Sydney East
    Daniel Ward CHSSA Sydney East
  • 2008
    Brendan Curtis PSSA Sydney East
    Dylan Rae PSSA Sydney East
    Mitch Floyd CHSSA Sydney East
    Grant Johnson CHSSA Sydney East
    Sam Newman CHSSA Sydney East
    Kelly Rolleston CHSSA Sydney East
    Sam Newman NSWCHS 2ND XI
    Joel D’Imperio NSWCCC TEAM
    Sam Newman U/19 All Schools NSW TEAM
  • 2009
    Nathan Marciante CPS MacKillop
    Nathan Loder CHSSA Sydney East
    Sam Newman CHSSA Sydney East
    Mark Rice CHSSA Sydney East
    Sam Newman NSWCHS TEAM
    Ryan Almond All Schools U/15 NSW TEAM
    Sam Newman All Schools U/19 NSW TEAM
  • 2010
    Joey Cox PSSA Sydney East
    Jarrod Mazurkiewicz PSSA Sydney East
    Lachlan Smith CPS MacKillop
    Sam Newman CHSSA Sydney East
    Mark Rice CHSSA Sydney East
    Sam Newman NSWCHS 2ND Team
    Mark Rice NSWCHS TEAM
  • 2011
    Nicholas Amos PSSA Sydney East
    Luke Miller PSSA Sydney East
    Jack Dwarshuis PSSA Sydney East
    Jack Dwarshuis PSSA NSW
    Ben Dwarshuis CHSSA Sydney East
    Ben Dwarshuis NSWCHS 2ND Team
  • 2012
    Ben Dwarshuis CHSSA Sydney East
  • 2013
    Dane Fisher CHSSA Sydney East
    Alex Roberts CHSSA Sydney East
    Dane Fisher NSWCHS NSW 2nd Team
    Dane Fisher NSWCHS UK Tour
  • 2014
    Bradley Simpson CPS MacKillop
    Harry Tattersall CHSSA Sydney East
    Harry Tattersall U/15 NSWCHS NSW
    Dylan Koprivec U/15 NSWCCC
    Dylan Koprivec U/15 All Schools NSW
  • 2015
    Luke Ritchie CIS Primary
    Luke Miller CHSSA Sydney East
    Harry Tattersall CHSSA Sydney East
    Dylan Koprivec U/19 NSWCCC
  • 2016
    Claudia Johnston CHSSA Sydney East
    Claudia Johnston NSW Combined High Schools
    Bianca McKenzie PSSA Sydney East
    Corey Moors PSSA Sydney East
    Joshua Sheehy PSSA Sydney East
    Alex Lee CHSSA Sydney East
    Luke Miller CHSSA Sydney East
    Brad Simpson U/15 NSWCCC
    Brad Simpson U/15 NSW Combined High Schools
    Harry Tattersall CHSSA Sydney East
  • 2017
    Dylan Croker CHSSA Sydney East
    Jack Dwarshuis Sydney East
    Alex Lee CHSSA Sydney East
    Luke Miller CHSSA Sydney East
    Brad Simpson U/15 NSWCCC
    Brad Simpson U/15 NSW Combined High Schools
    Louis Whitehouse NSWCCC

  • 2018
    Kobey Freer PSSA Sydney East
    Maeve Martin CPS MacKillop
    Lachlan Ritchie CIS Primary

New South Wales Primary Schools Sports Association

New South Wales Combined High Schools Sports Association

NSW Catholic Primary School Sports Council (NSWCPS)

NSW Combined Catholic Colleges

NSW All Schools